Novinka: krytka s hlasovým ovládaním

FAQs

Pozrite si nižšie odpovede na otázky, ktoré sú často kladené našimi zákazníkmi.

Plán, prieskum, montáž

Plánovanie

Aký je správny počet Zumy pre moju izbu?

Každá izba je osobný a jedinečný priestor. V spoločnosti Zuma vo všeobecnosti odporúčame, aby bol priestor 1 m od okraja steny, ak je to možné. Pri osvetlení odporúčame, aby boli Zumy v kuchyniach a kúpeľniach od seba vzdialené 1,2 m a v ostatných priestoroch 1,8 m. Pokiaľ ide o zvuk, 1 zariadenie Lumisonic na 3,5 metrov štvorcových vám poskytne vynikajúci zážitok z počúvania.

Aká veľkosť výrezu je potrebná pre inštaláciu Zumy do stropného priestoru?

Zuma zariadenie vyžaduje 95 milimetrový vrták na vytvorenie otvorov v stropnej dutine.

Aká je minimálna hĺbka stropnej dutiny na inštalovanie Zumy?

Na inštaláciu zariadenia Zuma Lumisonic je potrebná hĺbka 131 milimetrov od neomietnutej časti stropu. Toto sa kontroluje v rámci našej ponuky prieskumu. Ak inštalujete Zumu ako súčasť projektu, poraďte sa so svojím projektantom alebo dodávateľom.

Môžem používať Zumy spolu s riadiacimi systémami ako sú Lutron, Crestron alebo Control4?

Áno, ovládače pre tieto systémy sú k dispozícii. Zumu možno najlepšie ovládať z centrálneho ovládača, a nie z nadväzujúcich stmievacích modulov, aby sa dosiahol čo najlepší používateľský zážitok. Prípadne ju možno považovať za záťaž, ktorá sa štandardne zapne na 50 % jasu a následne vám umožní granulárne ovládanie pomocou aplikácie Zuma alebo Alexa.

Aký je maximálny počet zariadení Zuma, ktoré môžem nainštalovať do miestnosti?

Podľa našich skúseností počas testovania a zabezpečenia kvality odporúčame maximálne 9 zariadení Zuma v jednej miestnosti. Ak si myslíte, že ich potrebujete viac, alebo si jednoducho nie ste istí a chcete sa poradiť, zavolajte nám a my vám pomôžeme poradiť, čo by bolo pre vás najlepšie.

Aká je odporúčaná maximálna vzdialenosť medzi zariadeniami Zuma v miestnosti?

Zvyčajne by sme povedali, že 5 metrová vzdialenosť medzi dvoma najvzdialenejšími zariadeniami Zuma v miestnosti by malo byť v poriadku.

Môžem používať Zumy spolu s tradičnými vypínačmi svetla?

Áno. Ak používate vypínače s otvoreným/zatvoreným uzáverom, môžete k hlavnej jednotke Zuma pripojiť jednoduché ovládacie pripojenie. Tieto vypínače môžu byť podľa potreby typu push on/off (stlačiteľné) alebo kolískové.

Budem musieť meniť elektrické vedenie?

V závislosti od rozloženia vašej miestnosti, je to možné. Spoločnosť Zuma ponúka ako súčasť vašej objednávky bezplatný prieskum, v rámci ktorého vyškolený inštalatér spoločnosti Zuma navštívi vaše miesto inštalácie a odporučí, čo je potrebné na podporu bezproblémovej inštalácie, ktorú potom, keď sa vráti, dokončí.

Môžem nainštalovať Zumu do kúpeľne?

Áno, Zuma má stupeň krytia IP65. Preto ju možno inštalovať v kúpeľniach, ako aj v iných miestnostiach v domácnosti.

Aká je spotreba zariadenia Zuma Lumisonic v pohotovostnom režime?

Zariadenia Zuma Lumisonic majú spotrebu v pohotovostnom režime približne 3,5 W. Táto spotreba sa mierne zvýši pri prehrávaní hudby a na približne 13 W, keď sú svetlá nastavené na 100 % jas. To je v súlade so smernicami EÚ a FCC o spotrebe energie pre inteligentné reproduktory. Spoločnosť Zuma sa zaviazala k energetickej účinnosti v celom svojom sortimente výrobkov a spolupracuje s príslušnými normalizačnými orgánmi na každom území.

Požiadavky a dostupnosť aplikácie Zuma

Aplikácia Zuma je k dispozícii pre iPhony so systémom iOS 14.4 alebo novším. Odkaz na stiahnutie je k dispozícii v spodnej časti tejto stránky.

Môžem pripojiť zariadenie Zuma k sieti pomocou siete Ethernet?

V súčasnosti nie je pripojenie cez ethernet podporované. Zariadenia Zuma však majú port USB-C, ktorý slúži na diagnostiku. Poznámka: Pripojovací port USB-C na zariadení Zuma je proprietárny port. Pripojenie iného zariadenia ako zariadenia Zuma by mohlo poškodiť váš výrobok a zrušiť platnosť záruky.

Môžem mať svetlá Luminare len vo vyhradenom priestore?

V oblasti so svietidlami Zuma sa vyžaduje aspoň jedno svietidlo Zuma Lumisonic.

Aké sú požiadavky na sieť?

Zuma funguje ako ostatné zariadenia vo vašej domácej sieti. Môžete sledovať obsah z YouTube a streamovať zvuk zo služieb, ako sú Apple Music, Spotify, Amazon Prime/Unlimited Music a TIDAL a bude to v poriadku.
V rámci Prieskumu vám pomôžeme skontrolovať, či je všetko v poriadku a pripravené na inštaláciu a užívanie.
Naše požiadavky na sieť sú širokopásmové pripojenie s minimálnou rýchlosťou sťahovania 5 Mb/s na streamovanie z populárnych služieb, ako sú Spotify, Apple Music, Amazon Prime/Unlimited Music.

Prieskum

Čo je súčasťou prieskumu?

Samotný prieskum trvá približne 45-60 minút. Vyškolený inštalačný technik spoločnosti Zuma pomôže skontrolovať oblasť inštalácie a poradí vám s položkami, ako je konfigurácia zariadenia Zuma, požiadavky na elektrické vedenie a príprava stropu, spolu s testovaním vašej domácej siete, aby ste mali po inštalácii čo najoptimálnejší zážitok. Predstavte si to ako predletovú kontrolu "svetla a zvuku" pred odletom!

Potrebujem prieskum?

Keďže ide o novú revolučnú kategóriu inteligentných domácich zariadení, v spoločnosti Zuma chceme zabezpečiť, aby ste mali čo najlepšie skúsenosti. Po zadaní objednávky vás bude kontaktovať člen tímu Zuma, aby vám pomohol rezervovať dátum a čas konania prieskumu.

Môžem vykonať objednávku a nemať prieskum?

Samozrejme. Pri zadávaní objednávky vás bude kontaktovať člen tímu, aby vám potvrdil, že to tak je. Naším cieľom je poskytovať Prieskum bezplatne, aby sme vám pomohli zabezpečiť čo najlepšiu zákaznícku skúsenosť so zariadením Zuma.

Môžem zmeniť dátum prieskumu?

Samozrejme, niekedy sa nám to stáva. Ak však potrebujete zmeniť termín, odporúčame vám to oznámiť 5 dní vopred, aby sme vám pomohli zmeniť termín čo najjednoduchšie.

Inštalácia

Ako vyzerá inštalácia?

Po vyplnení dotazníka by mala byť pomerne jednoduchá. Na miesto príde vyškolený inštalatér spoločnosti Zuma, pripraví váš priestor a potom nainštaluje zariadenie Zuma do vašej miestnosti. Po fyzickej inštalácii a zapnutí vám inštalatér Zuma pomôže nastaviť zariadenie Zuma na vašom iPhone a zabezpečí, aby ste mohli začať pracovať! Ak sa chystáte použiť vlastného inštalatéra, v našej oblasti Knižnica zdrojov nájdete naše inštalačné príručky.

Koľko zvyčajne stojí inštalácia?

Náklady na inštaláciu sa líšia v závislosti od počtu inštalovaných jednotiek a oblasti, v ktorej sa inštalujú. Typická inštalácia Zuma stojí od 220 do 320 GBP (4-8 jednotiek). Konečná cena inštalácie sa však určí na základe výsledku prieskumu. Ak nemáte prieskum, mali by ste sa informovať priamo u inštalatéra, koľko bude inštalácia stáť.

Pomôžete mi pripojiť hudobné služby?

Iste, naši vyškolení technici spoločnosti Zuma vám v rámci nástupu pomôžu ukázať, ako používať hudobné služby, ako sú Apple Music, Spotify, Amazon Prime/Unlimited Music a Tidal.
To zahŕňa aj to, že vám ukážu, ako funguje naša funkcia rádio-kanálov!

Je možné po inštalácii získať pomoc?

Samozrejme! Náš tím Zuma vám pomôže so správou jednotlivých služieb, ako je osvetlenie, rádio, hudba a práca so zariadeniami, ako je napríklad Apple TV. Môžete nás kontaktovať telefonicky, prostredníctvom chatu alebo e-mailu pomocou odkazov nižšie.

Môžem zmeniť dátum inštalácie?

Iste, na zmenu termínu inštalácie potrebujeme ohlásenie 5 dní vopred.

Používanie aplikácie Zuma

Účet Zuma

Vytvorenie účtu Zuma

Vytvorenie konta Zuma vám umožní prístup k rôznym funkciám, ako je napríklad možnosť ovládať Zumu pomocou hlasového ovládania Amazon Alexa.
Pri vytváraní a nastavovaní konta Zuma postupujte podľa týchto krokov.
1) Otvorte aplikáciu Zuma a prejdite do pravého dolného rohu -> Spravovať.
2) Na stránke Spravovať prejdite na položku "Účet".
3) Vyberte položku - Vytvoriť konto.
4) Vyberte mobilné telefónne číslo, ktoré bude prepojené s vaším účtom Zuma.
5) Zadajte svoju preferovanú e-mailovú adresu a vyberte si heslo.
Poznámka: Heslo musí obsahovať veľké písmeno, symbol, číslo a musí mať aspoň 8 znakov.
6) Stlačte tlačidlo Pokračovať a čoskoro vám bude prostredníctvom SMS správy zaslaný autorizačný kód na aktiváciu vášho účtu.
Tip: Doručenie textovej správy môže trvať až 2 minúty. Ak textovú správu nedostanete do 2 minút, nezabudnite skontrolovať aplikáciu na zasielanie správ.
7) Zadajte autorizačný kód do políčka v aplikácii Zuma a stlačte tlačidlo "Hotovo".
8) Vaše konto Zuma je teraz vytvorené a aktivované.

Zvuk

Ako môžem ovládať hlasitosť?

Ak chcete ovládať hlasitosť zvuku na zariadení Zuma Lumisonic, ťuknite na oblasť, ktorú chcete ovládať.
Vyberte kartu "Zvuk" a vykonajte potrebné úpravy.
Ak používate služby aplikácií, ako napríklad Spotify, Apple Music, Amazon Music Prime/Unlimited, môžete použiť aj ovládanie zvuku z týchto aplikácií a zobraziť prehľad v rámci karty Zuma Sound.

Ako používať Bluetooth na prehrávanie zvuku?

Ak chcete použiť Bluetooth ako zdroj zvuku, prejdite do oblasti v aplikácii a ťuknite na ikonu nastavení.
Zapnite funkciu Bluetooth prepnutím slidera (posúvača) do polohy zapnuté.
Po chvíli sa vaša oblasť Zuma objaví v časti "Iné zariadenia" v nastaveniach Bluetooth v systéme iOS.
Teraz môžete na svojom zariadení prehrávať zvuk, ktorý bude následne presmerovaný do reproduktorov Zuma.

TIP: Po aktivácii možnosti Bluetooth budete mať potom 2 minúty na spárovanie zariadenia.

Ako ovládať prehrávanie zvuku v aplikácii Zuma?

Možnosti prehrávania zvuku ako Zastaviť/Prehrať/Pretočiť môžete ovládať otvorením aplikácie, z ktorej prehrávate zvuk. Prípadne, ak zvuk prehráva váš hosť, prejdite do aplikácie Zuma, vyberte oblasť, na ktorej sa prehráva hudba, a vyberte položku "Zvuk".
Zobrazí sa možnosť zastaviť prehrávanie zvuku.
Ak máte aktivovanú službu Amazon Alexa, môžete ho spravovať aj pomocou aplikácie Amazon Alexa alebo pomocou zariadenia s hlasovou podporou Amazon Alexa.

Ako používať službu Spotify s aplikáciou Zuma?

Na prehrávanie obľúbených skladieb, podcastov alebo rádia.
Otvorte aplikáciu Spotify a vyberte skladbu.
Prejdite na položku "now playing" (v predvolenom nastavení v spodnej časti aplikácie).
Ťuknite na položku "Listening on" a vyberte oblasť Zuma.
Vyberte položku Zuma zo zoznamu a môžete začať.
TIP: Táto funkcia funguje aj pri používaní služby Spotify v mobilnom telefóne so systémom Android, tablete alebo v počítači Apple iPad či Mac.

Ako používať funkciu Airplay so systémom Zuma

Ak chcete prehrávať zvukový obsah priamo z telefónu, otvorte na iPhone Ovládacie centrum (v závislosti od modelu telefónu to môže byť gesto potiahnutia z pravého horného rohu smerom nadol alebo z tlačidla Domov, gesto potiahnutia smerom nahor).
Rozloženie Ovládacieho centra zvyčajne zobrazuje obrazovku "Now Playing" v pravej hornej časti obrazovky so symbolom Airplay nad ňou.
Vyberte symbol Airplay a zo zoznamu vyberte svoje produkty Zuma.

Ako používať Zumu s Apple TV?

Pomocou možnosti Airplay môžete prehrávať zvuk z Apple TV do zariadenia Zuma Area.
Prehrajte zvuk, ktorý chcete streamovať z Apple TV.
Stlačte a podržte tlačidlo Apple TV App/Home na diaľkovom ovládači Apple TV na niekoľko sekúnd, aby sa zobrazilo ovládacie centrum.
Vyberte ikonu AirPlay.
Vyberte oblasť Zuma, do ktorej chcete streamovať zvuk celého systému.

Ako používať rádio na Zuma?

Ak chcete získať prístup k našim vybraným rádio staniciam na zariadení Zuma, otvorte aplikáciu Zuma a ťuknite na svoju oblasť.

V rámci karty Zvuk klepnite na rádio stanicu, ktorú chcete počúvať, a je to hotové!

Ako môžem posúvať zvuk na ľavý a pravý kanál?

V predvolenom nastavení sú všetky zariadenia Zuma Lumisonics nastavené na jednokanálové zvukové pole.
Toto nastavenie môžete zmeniť na ľavý, pravý alebo ponechať ako mono, a to individuálne pre každú jednotku pomocou aplikácie Zuma.
Tu nájdete postup, ako to urobiť:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a vyberte položku.
2) Klepnite na ikonu Nastavenia v pravom hornom rohu okna.
3) Prejdite úplne nadol na položku "Stereo Configuration" (Konfigurácia sterea) a ťuknite na položku "Configure" (Konfigurácia).
4) Pomocou tlačidla "Lokalizovať" môžete potvrdiť umiestnenie každej jednotky.
5) Ak chcete zmeniť zvukový kanál, klepnutím na tlačidlo kanála prepínajte medzi nastaveniami ľavého, pravého a mono zvuku.

Aké rádio stanice máte zabudované?

V rámci ikony Rádio budete mať prístup k niektorým z najpopulárnejších internetových rozhlasových staníc v Spojenom kráľovstve. Či už vás teda zaujíma populárna hudba, správy alebo diskusné rádio, malo by sa tu pre vás niečo nájsť:
BBC Radio 1
BBC Radio 2
BBC Radio 3
BBC Radio 4
BBC Radio 5
BBC Radio 6
BBC World
Capital FM
Gold Radio
Heart Radio
Heart 80s
Smooth UK
Classic FM
Virgin Radio UK
talkSPORT
Capital Xtra UK
BBC Radio 4 Extra
BBC Radio 1Xtra
Heat Radio
LBC UK
Rádio X UK
talkSPORT 2
Times Radio
BBC Radio Scotland
BBC Radio Wales
BBC Radio 5 Sports

Svetlo

Ako môžem ovládať osvetlenie Zuma?

Ak chcete ovládať osvetlenie, prejdite na položku, ktorú chcete ovládať. Klepnite na kartu Svetlo a budete môcť nastaviť jas osvetlenia, teplotu farieb alebo manuálne vybrať svetelnú scénu.

Aký je rozsah teploty farieb LED?

Osvetlenie Zuma LED ponúka teplotné spektrum farieb osvetlenia od 2 800 K teplých až po 4 800 K studených.

Môžem spravovať každé svetlo samostatne?

V rámci oblasti budú všetky nastavenia svetla Zuma centrálne riadené tak, aby mali rovnaké hodnoty.

Môžem mať svetlá Luminare len vo vyhradenej oblasti?

V oblasti so svietidlami Zuma je potrebný aspoň jeden prístroj Zuma Lumisonic.

Čo je to cirkadiánne osvetlenie?

V rámci karty Svetlo oblasti Zuma môžete vybrať funkciu Circadian. Po výbere funkcie Circadian bude vaša miestnosť sledovať umelý "východ až západ slnka", ktorý prechádza úrovňami osvetlenia a farebnými spektrami od teplého farebného spektra od 3 000 K tepla po chladnejšie 5 000 K a späť.

Wellbeing

Ako používať funkciu Wellbeing?

V rámci oblasti môžete pristupovať ku karte Wellness, ktorá obsahuje množstvo kurátorských svetelných a zvukových scén, ktoré vám pomôžu zlepšiť náladu.
Sú to tieto:
Ranný rituál - začnite svoj deň s teplom východu slnka a upokojujúcimi zvukmi prírody a vzdialených gongov.
Lesný dážď - Teplé tlmené svetlá zmiešané s jemnými zvukmi dažďa, ktoré blokujú okolitý hluk a poskytujú prirodzený oddych a relaxáciu.
Energize - Nabite sa energiou pri jasnom dennom svetle a striedavých zvukoch oceánu, ktoré sú navrhnuté tak, aby blokovali okolitý hluk.
Koncentrácia - Chladné svetlo podporované zvukom meniacich sa rytmov na zvýšenie sústredenia, koncentrácie a kreativity.
Vnútorný pokoj - Uvoľnite sa pri tejto dennej atmosfére džungle, ktorá obsahuje zvukové scenérie s vysokým rozlíšením z brazílskych dažďových pralesov.
Liečenie zvukom - Detoxikácia v čistom svetle s liečivými zvukmi frekvencie 741 Hz Solfeggio, ktorá je známa svojou schopnosťou očisťovať myseľ a telo.
Meditácia - Zažite meditáciu na uvoľnenie stresu s relaxačným svetlom a hudbou, prírodnými zvukmi a tónmi v rozsahu 7-13 Hz alfa.
Omladenie - Obnovte svoje sily pomocou nízkeho teplého svetla a zvukov s frekvenciou 528 Hz, ktoré sú spojené so znižovaním stresu a zvyšovaním sebavedomia a dlhovekosti.

Používanie služby Alexa

Amazon Alexa

Aké sú požiadavky na používanie služby Amazon Alexa?

Ak chcete používať Alexu, musíte mať reproduktor s funkciou Alexa a účet Amazon.
Aplikáciu Alexa si môžete stiahnuť do svojho iPhonu z obchodu Apple App Store tu.

Ako môžem nastaviť Amazon Alexa spolu so Zumou?

Po nastavení oblasti si musíte vytvoriť konto Zuma, aby ste sa mohli pripojiť k službe Amazon Alexa.
(Konto Zuma si môžete vytvoriť v hlavnej oblasti nastavení.)
Povolenie ovládania svetla pomocou služby Alexa.
1) Otvorte aplikáciu Zuma.
2) Klepnite na ikonu Spravovať v pravom dolnom rohu.
3) V oblasti Spravovať vyhľadajte nastavenie označené ako Amazon Alexa Skill (Zručnosť Amazon Alexa) a klepnite na možnosť Enable Skill (Povoliť zručnosť).

Povolenie ovládania zvuku pomocou služby Alexa.
1) Otvorte aplikáciu Zuma a kliknite na zvolenú oblasť.
2) Klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu.
3) V tejto oblasti sa zobrazí odkaz "Konfigurácia Alexa".
4) Klepnutím začnite nastavovať.
Po spustení asistenta sledujte obrazovky, ktoré vám pomôžu vytvoriť konto Zuma a tiež sa zaregistrovať do platformy Amazon Alexa. V rámci tohto priebehu získate zručnosť Zuma.

Tip: Zariadenie Zuma Lumisonic má funkciu reproduktora aj svetla, takže na karte zariadení v aplikácii Amazon Alexa uvidíte 2 kategórie zariadení (svetlo a reproduktor).

Po nastavení alebo v rámci priebehu nastavenia aplikácie Amazon Alexa budete vyzvaní, aby ste pridali zariadenia objavené v aplikácii Alexa a pripojili sa k miestnosti. Ak sa rozhodnete pre neskoršiu voľbu, môžete ich pridať do miestnosti neskôr.

TIP: Ak chcete doladiť zručnosti Amazon Alexa, počkajte niekoľko minút, kým spoločnosť Amazon implementuje tieto cloudové zmeny, aby sa prejavili.

V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Pripojenie mojej Zumy k Alexe.

Po nastavení položky musíte vykonať nasledujúce kroky:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a kliknite na zvolenú oblasť.
2) Kliknite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu.
3) V tejto oblasti sa zobrazí odkaz "Konfigurácia Alexa".
4) Kliknutím začnite s nastavovaním.
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Vytvorenie preferovaného reproduktora Zuma.

V časti Zariadenia Alexa v aplikácii Amazon Alexa vytvorte novú skupinu/miestnosť a vyberte Zumu ako preferovaný reproduktor.
Viac informácií nájdete tu.

Aké príkazy Alexa môžem používať?

Základné svetelné príkazy Alexa, ktoré môžete používať, sú:
"Alexa, zapni svetlo v obývačke."
"Alexa, vypni všetky svetlá."
"Alexa, rozsvieť mi kuchyňu."
"Alexa, stlm svetlo v spálni na 50 %.".
"Alexa, stlm svetlo v spálni, prosím.".
"Alexa, stlm svetlá.".
"Alexa, zosvetli svetlá v obývačke na 90 %.".
"Alexa, stlm svetlo v kúpeľni o 20 %.".

Základné zvukové príkazy Alexa, ktoré môžete použiť, sú:
"Alexa, nastav hlasitosť v obývačke na 10.".
"Alexa, stíš zvuk v kuchyni.".
"Alexa, vypni zvuk v spálni".
"Alexa, prehraj najnovší album {umelca}.".
"Alexa, prehraj {playlist} na Spotify.".
"Alexa, hlasnejšie.".
"Alexa, stíš hlasitosť.".
"Alexa, prehraj {umelca} v obývačke."

Krytka s hlasovým ovládaním

Aké sú systémové požiadavky pre krytku s hlasovým ovládaním?

Krytka s hlasovým ovládaním vyžaduje nasledujúce:
Aplikáciu Zuma (dostupnú pre iOS alebo Android).
Účet Zuma v aplikácii Zuma.
Zariadenie Zuma Lumisonic so softvérom vo verzii 22.3.107 alebo novšej.
TIP: Ak sa chcete uistiť, že máte najnovší softvér Zuma, jednoducho klepnite na banner aktualizácie na domovskej obrazovke aplikácie Zuma, ak sa zobrazí výzva.
Aspoň 1 zariadenie Zuma Lumisonic v oblasti.
Účet Amazon.
Sprievodná aplikácia Alexa (dostupná pre iOS alebo Android).

Koľko krytiek s hlasovým ovládaním potrebujem vo svojej domácnosti?

Odporúčame mať jeden v každej miestnosti alebo jeden vo viac zónovom otvorenom priestore.

Kde je najlepšie umiestniť zariadenie krytku s hlasovým ovládaním v mojej izbe?

Odporúčame pripojiť vašu krytku s hlasovým ovládaním k vašej súčasnej hlavnej jednotke pre daný priestor. Ktorá jednotka Zuma to je, môžete určiť v časti Nastavenia oblasti v aplikácii.

Aké typy krytiek s hlasovým ovládaním ponúkate?

V súčasnosti ponúkame 2, Simplicity okrúhle a Simplicity štvorcové, keďže ide o naše doteraz najobľúbenejšie typy.

Môžem krytku s hlasovým ovládaním presunúť na iné miesto v miestnosti?

Áno, keď pripojíte krytku do novej oblasti Zuma, aplikácia Zuma vám ponúkne tlačidlo "Dokončiť nastavenie hlasového panela".

Bude krytka s hlasovým ovládaním fungovať s mojím už existujúcim hardvérom Amazon Echo/Show?

Áno, bude to fungovať bez problémov. Odporúčame vám, aby ste po inštalácii krytky jednoducho odstránili existujúcu jednotku Echo/Show.

Môžem svoju krytku s hlasovým ovládaním stlmiť, aby dočasne nepočúvala?

Áno, rovnako ako všetky hardvéry Amazon Alexa môžete stlmiť (na krytke sa zobrazí červená LED dióda) a zrušiť stlmenie z domovskej obrazovky alebo časti oblasti v aplikácii Zuma (iOS alebo Android).

Riešenie problémov

Stav LED diódy Zuma

Blikajúca fialová LED dióda

Blikajúca fialová LED dióda signalizuje, že zariadenie Zuma Lumisonic je teraz pripravené na pridanie do existujúcej alebo novej oblasti pomocou aplikácie Zuma.
Pridanie zariadenia Zuma v rámci aplikácie môžete vykonať tak, že prejdete do časti Správa a vyberiete položku Pridať zariadenie.

Blikajúca zelená LED dióda

Blikajúca zelená LED indikuje, že vaše svietidlo Zuma je teraz pripravené na pridanie do existujúcej alebo novej oblasti pomocou aplikácie Zuma.
Pridanie svietidla Zuma v rámci aplikácie môžete vykonať tak, že prejdete do položky Manage (Správa) a vyberiete Add Device (Pridať zariadenie).

Blikajúca oranžová LED dióda

Blikajúca oranžová LED indikuje, že sa váš Zuma pokúša pripojiť k sieti a snaží sa získať IP adresu.
Môže sa to stať z niekoľkých dôvodov. Odporúčame najprv skontrolovať, či je vaša domáca sieť v poriadku a či máte v rovnakej sieti ďalšie rozširovače WiFi alebo repeater.

Stála modrá LED dióda

Stála modrá LED dióda signalizuje, že prebieha aktualizácia firmvéru. Aktualizácia firmvéru trvá približne 2 minúty.
Po aktualizácii sa zariadenie Zuma vráti späť do dostupného a aktívneho stavu.

Stála fialová LED dióda

Stála fialová LED dióda signalizuje, že sa vaša Zuma nedokázala pripojiť k sieti.
Môže sa to stať z niekoľkých dôvodov. Odporúčame najprv skontrolovať, či je vaša domáca sieť v poriadku, a potom reštartovať zariadenie Zuma z aplikáciu Zuma.
Ak máte stále problém, kontaktujte nás a my vám pomôžeme s opätovným spustením.

Stála oranžová LED dióda

Stála oranžová LED dióda signalizuje, že zariadenie Zuma zrejme nemá uložené žiadne sieťové nastavenia.
V takom prípade odporúčame najprv skontrolovať, či je vo vašej domácej sieti všetko v poriadku, a potom vykonať reštart. Ak po reštarte zariadení problém pretrváva, vykonajte obnovenie továrenského nastavenia zariadenia.
Po dokončení obnovenia výrobných nastavení ho potom budete môcť opäť pridať do miestnosti pomocou aplikácie Zuma.
Ak máte stále problém, kontaktujte nás a my vám pomôžeme obnoviť chod aplikácie.

Stála červená LED dióda

Červená LED dióda signalizuje, že zariadenie Zuma zistilo možný hardvérový problém.
Ak máte tento problém, kontaktujte nás a my vám pomôžeme obnoviť prevádzku.

Stála zelená LED dióda (krytka s hlasovým ovládaním)

Stála zelená LED dióda, keď je pripojená SmartBezel Voice, znamená, že v rámci vášho konta Amazon je pre vás pripravené oznámenie. V rámci sprievodnej aplikácie Amazon Alexa môžete požiadať "Alexa, tell me my notifications" (Alexa, povedz mi moje oznámenia) alebo túto stavovú LED diódu vypnúť.

Stála červená LED dióda (krytka s hlasovým ovládaním)

Pevná červená LED dióda signalizuje, že ste povolili nastavenie stlmenia pre ovládanie Alexa Voice. Stlmenie môžete zrušiť ťuknutím na ikonu stlmenia v rámci aplikácie Zuma.

Osvetlenie

Nemôžem ovládať svoje svetlá pomocou aplikácie Zuma

Tu je niekoľko krokov na odstránenie problémov, ktoré vám pomôžu:
1) Skontrolujte, či je váš telefón pripojený k rovnakej sieti. Mohlo by sa stať, že sa práve pripájate k internetu prostredníctvom LTE 4G/5G alebo prípadne inej siete?
2) Sú na niektorom z produktov Zuma indikátory LED? Ak áno, pozrite sa na stav LED diód Zuma, kde nájdete radu.
3) Ukončite a znovu spustite aplikáciu Zuma, aby ste vytvorili nové pripojenie k vašej oblasti. Prípadne skontrolujte, či sa môže pripojiť iné zariadenie s aplikáciou Zuma.
4) Skontrolujte sieťové pripojenie, ak sa vyskytnú problémy, odpojte router, počkajte 15 sekúnd a po obnovení siete by ste mali byť opäť schopní ovládať svetlá.

Moje svetlá sú vypnuté, ale posuvník jasu ich má zapnuté

Tu je niekoľko krokov na odstránenie problémov, ktoré vám pomôžu:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a vyberte oblasť, ktorá predstavuje tento problém.
2) Kliknite na kartu "Svetlo" a skontrolujte, či je ikona žiarovky prečiarknutá (vypnutá). Ak áno, klepnite na a mali by sa rozsvietiť na úrovni uvedenej na posuvníku Jas nižšie.

Jeden z mojich Zuma zariadení má iný jas ako ostatné

Tu je niekoľko krokov na odstránenie problémov, ktoré vám pomôžu:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a vyberte oblasť, ktorá predstavuje tento problém.
2) Kliknite na ikonu Nastavenia v pravom hornom rohu okna.
3) Vyhľadajte aplikáciu Zuma, ktorá sa nefunguje dobre, a kliknite na tlačidlo reštartovať.

Po reštartovaní sa vaša Zuma znovu inicializuje a zosynchronizuje tak, aby zodpovedala všetkým ostatným Zumám v tejto oblasti.

Aké sú špecifikácie osvetlenia LED?

Funkcie LED Lumisonic sú:
Nastaviteľné osvetlenie s 1000 odtieňmi.
Farba s rozsahom farebnej teploty 3 000k - 5 000k.
Svetelný tok 530 lm.
Účinnosť 89/W.

Moje svetlá boli vypnuté a náhodne sa zapli

Najčastejším dôvodom, prečo sa systémy inteligentného osvetlenia zdanlivo náhodne zapínajú, je, keď došlo k dočasnej strate napájania alebo výpadku prúdu a napájanie bolo neskôr obnovené.
V takomto prípade sa vaše zariadenie Zuma alebo inteligentné osvetlenie automaticky zapne po obnovení napájania. Ide o bezpečnostnú funkciu. Hodnota jasu bola pred-nastavená na 50%.

Zdá sa, že cirkadiánne osvetlenie nie je synchronizované s nastaveniami osvetlenia mojej polohy?

Funkcia cirkadiánneho osvetlenia je v súčasnosti nastavená pre zákazníkov v Spojenom kráľovstve.
Ak sa nachádzate v Spojenom kráľovstve a stále máte problém, kontaktujte nás pomocou nižšie uvedených možností a my vám pomôžeme tento problém preskúmať.

Môžem nastaviť oblasť len s modelmi Luminare?

Nie, v oblasti so svietidlami Zuma je potrebný aspoň jeden model Zuma Lumisonic.

Audio

Hudba sa prehráva, ale z reproduktora Zuma nevychádza žiadny zvuk

Tu je niekoľko krokov na odstránenie problémov, ktoré vám pomôžu:
1) Skontrolujte, či je telefón pripojený k rovnakej sieti. Môže sa stať, že sa práve pripájate k internetu prostredníctvom LTE 4G/5G alebo prípadne inej siete.
2) Otvorte aplikáciu Zuma a vyberte svoju miestnosť.
3) Skontrolujte, či ikona zvukového reproduktora má cez seba čiaru (stíšené). Ak áno, kliknutím na tlačidlo zrušte stlmenie, aby sa obnovil zvuk.
Skontrolujte, či je posuvník hlasitosti nastavený na požadovanú úroveň.
Skontrolujte, či aplikácia zdroja zvuku (Spotify, Airplay2, Amazon Music, Tidal) umožňuje ovládanie hlasitosti.
Upozorňujeme tiež, že niektoré aplikácie používajú vlastnú hlasitosť.

Prehrávanie zvuku sa prerušuje/seká

Hoci je ovplyvnená kvalita zvuku, môže to súvisieť s niečím iným, napríklad so službou na streamovanie zvuku, ktorú používate, alebo s výkonom vašej siete v tomto čase.
Tu je niekoľko krokov na odstránenie problémov, ktoré vám pomôžu:
1) Skontrolujte, či sa problém nevyskytuje pri inom zdroji zvuku. Napríklad - ak ste prehrávali zvuk cez Airplay, skúste tú istú skladbu prehrať cez Spotify, Apple Music alebo Amazon Music.
2) Skontrolujte, či k problému nedochádza s iným zvukovým zariadením. Skúste tú istú hudbu prehrať priamo v telefóne alebo v inom zariadení s reproduktorom, ak ho máte.
3) Ak problémy pretrvávajú, skúste vypnúť hlavný router. Po vykonaní cyklu napájania by sa vaše sieťové pripojenie malo obnoviť.
Ak by ste mali stále problém, kontaktujte nás a my vám pomôžeme problém spolu s vami preskúmať.

Mám zlú kvalitu zvuku.

Kontaktujte nás, pomôžeme vám vykonať úplnú diagnostiku systému, aby sme prišli na koreň problému.

Vytváranie sietí

Požiadavky na sieť

Zariadenie Zuma Lumisonic podporuje sieťové štandardy Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac/2,4Ghz/5Ghz.
Ďalšie tipy:
1) Ak môžete streamovať hudbu alebo multimediálny obsah do svojho iPhonu, potom by mal byť výkon pre vašu Zumu rovnaký.
2) Pokiaľ ide o požiadavky na rýchlosť siete, odporúčame minimálne 5 MB na stiahnutie, aby ste si zabezpečili kvalitný prenos zvuku.
Ak chcete otestovať svoju sieť, odporúčame vyskúšať službu na testovanie rýchlosti, napríklad SPEEDTEST.COM alebo FAST.COM

Nedávno som vymenil svoj router

Na opätovné sprevádzkovanie vášho zariadenia Zuma sú k dispozícii dve možnosti.
Vykonajte obnovenie výrobných nastavení na základe hardvéru pre každú z vašich jednotiek Zuma.
Zmeňte údaje o novej sieti Wi-Fi tak, aby zodpovedali údajom o starom routeri.

Ako môžem zmeniť svoje údaje Wi-Fi?

Tu je postup na zmenu mojich údajov Wi-Fi:
Pripojte sa k novej sieti Wi-Fi pomocou hesla poskytnutého novým poskytovateľom internetových služieb.
Po pripojení skontrolujte zadnú stranu routera a nájdite IP adresu hlavnej stránky routera.
Poznámka*: V prípade, že sa vám nepodarí získať informácie o sieti Wi-Fi, vyberte si z tejto ponuky: Najčastejšie môže byť adresa 192.168.0.1 alebo 192.168.1.254.
Zadajte IP adresu do prehliadača a navštívte ho.
Zobrazí sa prihlasovacia stránka routra, na ktorej musíte zadať prihlasovacie meno a heslo správcu (tieto údaje nájdete na zadnej strane routra).
Po prihlásení stačí prejsť na kartu "Wireless" (Bezdrôtové pripojenie) a zmeniť názov a heslo Wi-Fi tak, aby zodpovedali vášmu starému názvu a heslu.
Po dokončení stlačte tlačidlo "Uložiť" a router sa môže reštartovať, aby sa použili nastavenia.
Nakoniec reštartujte všetky zariadenia v domácnosti, ktoré sú závislé od siete.
Vaše jednotky Zuma sa potom automaticky znovu pripoja k vášmu routeru.

Moja Zuma stále vypadáva zo siete

Kvalitu siete každého zariadenia Zuma môžete skontrolovať v oblasti Správa aplikácie Zuma a pozrieť sa na hodnotu Kvalita pripojenia.
Ak potrebujete pomoc, zavolajte nám a my vám pomôžeme zabezpečiť optimálne nastavenie.

Práca s rôznymi typmi sietí

V našom modernom svete môžu byť domáce siete zložitou záležitosťou.
V rámci zabezpečenia kvality sme otestovali rôzne konfigurácie siete.
Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vašej súčasnej alebo plánovanej konfigurácie siete, neváhajte nám zavolať a my vám pomôžeme poradiť.

Poradenstvo týkajúce sa pripojenia BT Hub

Bolo zistené, že niektoré modely BT HomeHub vykazujú slabý výkon, keď majú problém podporovať rôzne sieťové produkty určené pre domácnosť.
Ak máte BT HomeHub a váš systém Zuma má problémy s fungovaním, je k dispozícii niekoľko možností:
1. Vstúpte do nastavení BT Hub a nastavte BT Hub na režim 2 alebo režim 3.
Pokyny na zmenu tohto nastavenia nájdete tu: https://www.bt.com/help/broadband/what-is-the-wireless-mode-feature-on-my-bt-smart-hub-
2. Ďalším jednoduchým riešením je pripojiť k BT Hubu router tretej strany a pripojiť jednotky Zuma cez nový router.
Ak to chcete urobiť, vypnite Wi-Fi na BT Hub a nastavte SSID, Heslo a Typ zabezpečenia na novom Routeri tak, aby zodpovedali vašim existujúcim údajom Wi-Fi.
Tým by sa malo zlepšiť pripojenie zariadenia Zuma a ďalších zariadení siete, s ktorými sa bojuje.
Ak potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte nás.
Poznámka: Niektoré disky BT Wi-Fi extender (čierne alebo biele modely) majú problémy s podporou zariadení AirPlay2. Ak máte tieto bezdrôtové prístupové body, odporúčame vám vymeniť tieto prístupové body za prístupové body tretích strán a vaše problémy so zariadeniami AirPlay2 by sa mali vyriešiť.

Amazon Alexa

Alexa Skill nefunguje správne

Na tejto stránke nájdete odporúčané kroky na odstránenie problémov.
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Pokročilé

Moja LED dióda Zuma nebliká fialovo/zeleno?

Ak sa pokúšate nastaviť oblasť alebo jednotlivé zariadenie Zuma a kontrolka LED nebliká fialovo/zeleno, môžete vykonať nasledujúce kroky, ktoré vám pomôžu:
1) Skontrolujte, či je zariadenie Zuma napájané. Ak je to možné, vypnite a zapnite napájanie na obvode v tejto oblasti.
2) Pri zapnutom napájaní v tejto oblasti odstráňte magnetický rámik zo zariadenia Zuma.
3) Nájdite otvor na resetovanie (nachádza sa naľavo od indikátora LED stavu).
4) Pomocou špendlíka alebo sponky zatlačte na tlačidlo resetovania na 2 sekundy (kým sa nerozsvieti modrá LED dióda,) a potom špendlík odstráňte.
Vaša Zuma teraz vykoná obnovenie výrobných nastavení. Resetovanie bude trvať približne 2 minúty. Po resetovaní začne stavová LED dióda Zuma blikať na fialovo-zeleno.
Teraz môžete tento reset Zuma pridať alebo nakonfigurovať v oblasti Manage (Správa).

Ako môžem skontrolovať najnovšie verzie firmvéru?

Udržiavanie aktuálneho firmvéru je skvelé na podporu čo najlepších skúseností s produktom. Môžete to urobiť podľa nižšie uvedených krokov:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a klepnite na Spravovať.
2) Klepnite na položku Aktualizácia softvéru.

Aplikácia Zuma skontroluje dostupné aktualizácie softvéru a vyzve na aktualizáciu.
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Môžem vykonať obnovenie výrobných nastavení jednotlivých zariadení Zuma?

Obnovenie továrenského nastavenia môžete vykonať pomocou nižšie uvedených krokov:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a kliknite na oblasť, ktorú chcete resetovať.
2) Kliknite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu.
3) Kliknite na zariadenie Zuma, ktoré chcete resetovať.
4) Vyberte tlačidlo Obnoviť z možnosti Obnoviť z výroby.
Počas tohto procesu resetovania bude stavová LED dióda vášho zariadenia Zuma svietiť na modro. Resetovanie bude trvať približne 2 minúty. Po resetovaní prejde vaša stavová kontrolka Zuma do blikajúceho fialového stavu.
Tento reset Zuma môžete teraz pridať alebo nakonfigurovať v oblasti Správa.
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Môžem vykonať obnovenie výrobných nastavení v danej oblasti?

Obnovenie továrenského nastavenia oblasti môžete vykonať pomocou nižšie uvedených krokov:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a kliknite na oblasť, ktorú chcete resetovať.
2) Kliknite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu.
3) Vyberte tlačidlo Obnoviť z možnosti Obnovenie výrobných nastavení.
4) Potvrďte, že chcete resetovať všetky zariadenia Zuma v tejto oblasti.
Počas tohto procesu resetovania bude stavová LED dióda Zuma svietiť na modro. Resetovanie bude trvať približne 2 minúty. Po resetovaní prejde vaša stavová LED dióda Zuma do blikajúceho fialovo-zeleného stavu.
Teraz môžete pridať alebo nakonfigurovať tento reset Zuma z oblasti Manage (Správa).
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Ako vykonám resetovanie hardvéru na základe obnovenia výrobných nastavení?

Môžete to urobiť podľa nasledujúcich krokov:
1) Odstráňte magnetický rámik zo zariadenia Zuma.
2) Vyhľadajte otvor na resetovanie (nachádza sa naľavo od indikátora LED stavu).
3) Pomocou špendlíka alebo sponky stlačte tlačidlo resetovania, kým sa nerozsvieti modrá LED dióda, a potom špendlík odstráňte.

Váš prístroj Zuma teraz vykoná obnovenie výrobných nastavení. Resetovanie bude trvať približne 2 minúty. Po resetovaní sa stavový indikátor vášho zariadenia Zuma dostane do blikajúceho fialového stavu.
Tento reset Zuma môžete teraz pridať alebo nakonfigurovať v oblasti Správa.
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte a my vám pomôžeme.

Môžem premiestniť zariadenie Zuma z jednej oblasti do druhej?

Samozrejme!
Môžete to urobiť podľa nasledujúcich krokov:
1) Otvorte aplikáciu Zuma a ťuknite na zvolenú oblasť.
2) Klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu.
3) Klepnite na satelit, ktorý chcete presunúť.
4) Vyberte tlačidlo Presunúť v spodnej časti.
5) Vyberte oblasť, do ktorej chcete satelit presunúť, alebo vytvorte úplne novú oblasť.
6) V závislosti od vašej voľby sa satelit presunie.

Ako určiť, ktorá jednotka v mojom strope je hlavná jednotka a ktorá je satelit?

Rozdiel zistíte tak, že prejdete do časti Správa-> Oblasti a zariadenia-> Vyberte zvolenú oblasť.
Všetky zariadenia priradené k oblasti sa zobrazia v zobrazení zoznamu. Hlavná jednotka pre danú oblasť bude mať označenie "(Hlavná jednotka)".
Všetky ostatné jednotky bez tohto označenia sú sekundárne satelity.
Ak chcete zistiť, ktorá jednotka zodpovedá vášmu umiestneniu v prevádzke, použite tlačidlo Locate (Vyhľadať). Stlačením tlačidla Locate (Vyhľadať) bude jednotka krátko blikať svojou hlavnou LED diódou v poradí.

Fakturácia a preprava

Fakturácia

Aké platobné metódy akceptujete?

Prijímame nasledujúce spôsoby platby:
1) Debetná/kreditná karta.
2) PayPal.
Ak vám tieto spôsoby nefungujú, zavolajte nám alebo pošlite e-mail na adresu help@zuma.ai a môžeme sa na to pozrieť individuálne.

Môžem mať inú fakturačnú adresu ako adresu dodania?

Iste! Ale majte na pamäti, že podľa bankových predpisov sa musíme uistiť, že fakturačná a dodacia adresa je v rovnakej krajine/teritóriu.
Ak však máte obchodný prípad, ktorý by sme radi počuli - pošlite nám e-mail na adresu sales@zuma.ai a člen tímu sa s vami spojí a prediskutuje vaše potreby.

Prijímate medzinárodné platby?

Momentálne sme k dispozícii len v Spojenom kráľovstve, ak však máte obchodný prípad, ktorý by sme radi počuli - pošlite nám e-mail na sales@zuma.ai a člen tímu sa s vami spojí, aby sme prediskutovali vaše potreby.

Čo sa stane, ak budem potrebovať zmeniť svoju objednávku?

Žiadny problém, budeme s vami spolupracovať na zmene vašej objednávky a zabezpečíme, aby boli všetky fakturovateľné sumy správne. Ak budete potrebovať viac výrobkov, budeme účtovať len rozdiel. Ak menej, vrátime aj správnu sumu.

Preprava

Kedy dostanem svoje Zumy od okamihu objednávky?

Ak ste si vybrali bezplatný prieskum, vaše Zumy vám budú doručené po uskutočnení prieskumu. Je to preto, aby sa zabezpečilo, že budete mať správne výrobky na úspešnú inštaláciu.
Nemusíte sa však obávať, vaše zariadenia (Zumy) vám prídu ešte pred uskutočnením akejkoľvek inštalácie. Pošleme vám informačnú správu, ktorá vám pomôže.
Ak ste sa rozhodli neabsolvovať odporúčaný prieskum, po potvrdení vašej objednávky členom tímu môžete očakávať doručenie vašich zariadení do 5 pracovných dní a taktiež vám pošleme informačné správy.

Dostal som svoju zásielku, ale nie je správna.

Ak máte akékoľvek problémy s objednávkou, zavolajte nám na číslo +421 918 894 970 alebo nás kontaktujte pomocou nižšie uvedených možností, aby sme vám mohli pomôcť.

Moja zásielka prišla, ale obal vyzerá poškodený.

Ak máte akékoľvek problémy s objednávkou, zavolajte nám na číslo +421 918 894 970 alebo nás kontaktujte pomocou nižšie uvedených možností, aby sme vám mohli pomôcť.

Vrátenie

Môžem zrušiť svoju objednávku a dostať späť peniaze?

Máte právo zrušiť svoju objednávku. Ak ste si zakúpili výrobky Zuma prostredníctvom zuma.ai, musíte napísať na e-mailovú adresu help@zuma.ai do štrnástich kalendárnych dní počnúc dňom nasledujúcim po dni, keď ste dostali výrobky Zuma - podľa toho vás budeme kontaktovať.
Ak ste si výrobky Zuma zakúpili u niektorého z našich maloobchodných partnerov alebo tretej strany, akékoľvek vrátenie podlieha ich pravidlám vrátenia tovaru a platia ich podmienky.

Čo ak mám chybný výrobok Zuma, ako ho môžem vrátiť a získať náhradný výrobok?

Dúfame, že ste nedostali chybnú jednotku, ale ak áno, kontaktujte nás, aby sme vám pomohli vyriešiť váš problém.
Ak sa to nepodarí, v balení nájdete štítok na vrátenie, ktorý vám pomôže.

Záruka

Poskytuje sa na výrobky Zuma záruka?

Áno, na výrobky Zuma sa poskytuje 2-ročná záruka.

Aké sú vaše záručné podmienky?

Podmienky na vrátenie tovaru sú štandardné. Viac o našej záruke sa môžete dočítať v našich obchodných podmienkach.